Home

Witam na mojej stronie całkowicie poświęconej zdrowiu, w sposób holistyczny, ponieważ człowiek składa się nie tylko z ciała, a wpływ na jego zdrowie mają też myśli, stres, a nawet wiara. Dlatego też stronę podzieliłem na trzy odrębne działy, o jednakowej dla nas ważności.

  • Ciało, a z nim związane wszystko co widzimy i co dotyczy naszej osoby. Tak więc będą to nasze układy jak krwionośny, kostny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy i wiele innych. Choroby im przypisane oraz różnorakie sposoby ich leczenia. Jednak nie znajdziesz tutaj innej medycyny niż ta komplementarna – związana z naturą.
  • Duch, a więc nasz umysł, który częściowo należy do ciała, a częściowo do ducha. Bo gdzie przypisać nasze zmysły? Bo jeśli nasz układ obwodowy mógł by w całości należeć do ciała, to co z układem centralnym. A przecież obydwa z nich stanowią jedność, jak jednością jest nasze ciało i umysł. Ale nasze myśli… to już nie nasze ciało. A przecież, pomijając choroby związane z psychiką, to od naszych myśli w wielkiej mierze zależy nasze zdrowie.
  • Dusza, często postrzegana jako nasza myśl nie świadoma, inaczej podświadomość. Ale czy na pewno? W wierze wielu religii występuje duch, odzwierciedlający życie. W religii chrześcijańskiej to dech życia, cząstka Boga w nas, nasz byt nieśmiertelny. Lecz nie zajmiemy się tutaj religią, lecz najważniejszymi cechami naszej duszy.

Niemniej główną częścią strony stanowią ciekawostki o zdrowiu, zawarte w zakładce BLOG, do zobaczenia której zachęcam. Tam znajdziesz najnowsze wpisy, ciekawostki, porady i poradniki.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: